Haber

Kocaeli sağır bayanlar hazırlık maçı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Kocaeli İşitme Engelliler Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Engelliler Derneği üyesi kadın futbolcular halı sahada buluştu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Kocaeli Sağırlar Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği iş birliğinde derneğin kadın üyeleri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle halı sahada futbol maçı yaptı.

ENGELLİLER İÇİN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Engelliler Dairesi Başkanlığı’nın desteğiyle Yahyakaptan halı sahada düzenlenen etkinliğe Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Çakmak, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Şemsettin Yıldırım, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürü 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri çerçevesinde. Gökhan Yavaşer, il müdürlüğü yetkilileri ve dernek üyeleri katıldı.

SEVGİ VARSA KABALIK YOKTUR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Çakmak, anlamlı bir gün nedeniyle Kocaeli Sağırlar Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ile birlikte hareket ettiklerini söyledi. Maçta keyifli anlar yaşandığını vurgulayan Çakmak, “Aşk varsa pürüz yok. Bu günlerde onları yalnız bırakmamak için buradayız. Güler yüzleri ile memnuniyetlerinden bahsetmeleri bizi daha çok memnun etti. Bundan sonraki süreçte Önderimiz Doç. Dr. Tahir Büyükakın liderliğinde engelli bireylerimiz ile bu faaliyetleri yürütmeye ve onlara ayak uydurmaya devam edeceğiz.”

AKTÜRKOĞLU ETKİNLİĞE KATILANLARA TEŞEKKÜRLER

Etkinlikte konuşan Kocaeli Sağırlar Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Dernek Lideri Hasan Aktürkoğlu, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlama etkinlikleri kapsamında Büyükşehirimiz ile birlikte derneğimizin kadın üyeleri ile güzel bir etkinlik yapmak istedik. Belediyesi ve Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü. Buradan hareketle kadınlarımız için bir spor kulübü kurmak istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a teşekkür ederiz” dedi.

MADALYALAR VE BARDAKLAR VERİLDİ

Yeşiller ve Siyahlılar arasında çekişmeli geçen karşılaşmanın normal süresi 0-0 sona ererken, maçın sonunda siyahlar penaltılarla 4-1 galip geldi. Karşılaşmanın ardından protokol tarafından her iki gruba da madalya ve kupaları takdim edildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu