Haber

Memduh Büyükkılıç’tan Glutensiz Kafe Ziyareti

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’de Tuna Caddesi üzerinde vatandaşlara hizmet veren Glutensiz Kafe’de tezgahı devralan Başkan Büyükkılıç, ürünleri inceledi.

Kafede yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, çalışan personele kolaylıklar diledi. Büyükkılıç, glüten alerjisi olan vatandaşların sosyal bir ortamda hem Kayseri’nin lezzetlerinden hem de rutin yapıtlarından sağlıklı bir şekilde yararlandığını belirterek, “Çölyak hastalığı olan ve glütensiz beslenmek isteyen vatandaşlarımız için lezzetli ve çeşitli ürünlerin üretildiği yeme-içme yerimizde vatandaşlarımıza hizmet vermekten ve bu önemli ihtiyacı karşılamaktan mutluluk duyuyoruz.”

Başkan Büyükkılıç, kafeye gelen vatandaşlarla sohbet ederken, vatandaşlar da hizmetlerinden dolayı Büyükkılıç’a teşekkür etti. Vatandaşlardan büyük ilgi ve beğeni toplayan Glutensiz Kafe çalışanları da glutensiz beslenen bireyler arasından seçildi. Kafeye gelen glutensiz misafirlere uzman diyetisyen tarafından ücretsiz olarak gluten ve çölyak hakkında aydınlatıcı bilgiler verilirken, kafede glutensiz tüm ürünler mevcut.

haber-pertek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu