Haber

Ekrem İmamoğlu: Terör Olaylarını Yok Edecek En İyi Şey, Güzel Duygulardır

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, bombalı terör saldırısı düzenlenen İstiklal Caddesi’nde esnafı ziyaret etti. İmamoğlu, ziyaret sonrası yaptığı değerlendirmede, “Terör olaylarını yok edecek en iyi şey, güzel duygulardır” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün İstiklal Caddesi’ne giderek, geçen pazar günü düzenlenen terör saldırısı nedeniyle geçmiş olsun dileklerini diletti. Esnafın yanı sıra caddeye gelen vatandaşlar ve turistlerle de sohbet eden İmamoğlu, teröre karşı moralleri yüksek tutmanın ehemmiyetine dikkat çekti. İmamoğlu, ziyaretlerinin akabinde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“YÜZ KİŞİYLE SELAMLAŞTIYSAM ELLİSİ YABANCIYDI”

“Tabii ki yasını tutuyoruz. Çok taze… Canlarımızı kaybettik. Her şeyden evvel onun yasını tutuyoruz insanlarımızla birlikte. Dün cenazelerini defnettik. Olağan yaralılarımız var. Güzele gidiyorlar hepsi çabucak hemen, Allah’a şükür. Ama onun ötesinde, biz burada oldukça, dayanışma içinde oldukça, ki ben buna devam edeceğim uzun bir süre. Burada bugün belki yüz kişiyle selamlaşmışsam ellisi yabancıydı, farklı ülkelerden. Hem üzüntülerini dile getirdiler hem de İstanbul’u çok sevdiklerini, keyifle dolaştıklarını lisana getirdiler. Yöneticiler olarak da bu iletisi hem yurt içine hem dünyaya güçlü bir biçimde verirsek terörizmi aşağı indiririz. Terör olaylarını yok edecek en uygun şey, hoş hislerdir. Onları büyütmemiz lazım.”

“MORALİMİZ DÜZELSİN, ONDAN SONRA HALKIMIZI AYDINLATIRIZ”

İmamoğlu, İstiklal Caddesi’ndeki saksılarla ilgili “2016’da burada saksılar yoktu ve terör saldırısı vardı. Artık olağan kuşkulu üzere gösteriliyor. Bu durum, siyaseten bir tartışma mı” sorusuna ise şu cevabı verdi:

“Bütün okumalarımı bir müddet sonraya bıraktım, erteledim. Şu anda bunların hiçbirine yanıt vermeyeceğim. Birtakım kurumların verdiği kararları uygulayacağım. Fakat bütün niyetleri, tüm yanlış atılımları bir mühlet erteledim. Moralimiz düzelsin, ondan sonra halkımızı aydınlatırız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu